Strip Kron (Pedodonti) Tedavisi Konya

Strip Kron Nedir?

Şerit kuronlar çocuğunuzun ön dişlerini geliştirmek için kompozit reçine kullanır. Kompozit reçine, dolgularda kullanılanla aynı malzemedir. Bu kronlar, ciddi şekilde çürümüş veya kırılmış olan ön dişlerin korunmasına yardımcı olur. 

Kronlar, çocuğunuzun gülümsemesine yönelik işlevselliği geri kazanmaya yardımcı olur. Ön, ön, dişleri çürürse çocuğunuzun şerit kuronlara ihtiyacı daha fazla olacaktır. Çürüme çoğunlukla zayıf diş hijyeni alışkanlıkları ve çocuğunuzun tükettiği yiyecek ve içecek türleri nedeniyle oluşur. Çoğu zaman, geceleri şekerli içecek içen bir çocuğun anterior-spesifik diş çürümesi olacaktır. Prosedür, bu çürümenin giderilmesini ve dişlerin kompozit dolgu malzemesi kullanılarak yapılan diş renkli kronlarla değiştirilmesini içerir.

Strip Kronda Kullanılan Prosedür 

Ön dişleri çürümüş veya kırmış çocukların çoğu şerit kuronlardan büyük fayda sağlayacaktır. Kronlar özellikle çocuğunuzun ön dişleri için üretilmiştir, bu yüzden doğal ve fit görünürler.

Kronlar, dişlerin kalan kısmını korumak için çalışır, bu da çocuğunuzun yemek, çiğneme ve konuşma yeteneğini geliştirmeye yardımcı olabilir. Şerit kuronlar uygun bakım ve bakımla yıllarca sürebilir.

Çocuğunuz anestezi alır, böylece çürüme dişlerinin cephelerinden çıkarılabilir. Çürüme tamamen çıkarıldıktan sonra, kalıplar ön dişlerinden alınacak ve kompozit reçine malzemesi kullanılarak doldurulacaktır.

Tedavi Sonrası

Daha sonra kronlar ön dişlere yerleştirilir ve yerine yapıştırılır. Tüm prosedür ofisimizde hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Çocuğunuz tam, sağlıklı bir gülümseme ve şimdi tamamen korunan dişlerden faydalanacaktır. Ziyaretiniz sırasında ve muayenesi sırasında çocuğunuzun şerit kuronlardan faydalanıp faydalanmayacağını belirleyebiliriz. Randevu bitmeden önce sorularınızı cevaplayabiliriz. Çocuğunuzun şerit kuronlara ihtiyacı varsa, bugün ofisimizi arayın ve sorularınızı cevaplamaktan ve randevu almaktan memnuniyet duyarız.