Gingivoplasti Konya

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Gingivoplasti Nedir?

Gingivoplasty diş etlerinin yeniden şekillendirilmesini içeren bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen bir diş prosedürüdür. Bu, diş etlerini geri kesmeyi veya cerrahi olarak şeklini değiştirmeyi içerebilir. Bu prosedür genellikle bir diş enstrümanı kullanılarak yapılır, ancak rahatsızlığı en aza indiren ve zamanı toplayan bir lazer kullanılmaktadır. Prosedürden kurtarma, işleminizden sonra 7-10 gün boyunca periodontal pansuman giymeyi içerir. Bu süre zarfında ne yediğinize dikkat etmeli ve ağzınızı olabildiğince temiz tutmalısınız. Daha Cazip Sakızlar Oluşturmak Bir diş eti ameliyatı yapılmasının çok yaygın bir nedeni, daha cazip sakızlar oluşturulmasına yardımcı olmaktır.

Pembe Diş Estetiği Prosedürü Nasıl İlerliyor?

Birisi diş etlerinin dişlerini çok fazla kapladığını veya “sakızlı gülümseme” olarak bilinen şeyi yarattığını hissederse, bu prosedür çok yardımcı olabilir. 

Diş etlerini dikkatlice keserek gülümserken dişlerinizi daha fazla açığa çıkarabilir. Ayrıca, sakızın gerçek kütlesi kalınsa, hiperplazi veya genetik sorunlar nedeniyle, bu prosedür bu ekstra sakız kütlesinin bir kısmını kesmek için de kullanılabilir. Bu, bireyin güvenini artırmada uzun bir yol kat edebilir. Geçmişte gülümsememiş olabilecek biri muhtemelen gülümsemekten vazgeçmeyecektir.

Aşılı Sakızları Şekillendirmeye Yardımcı Olmak için Periodontal hastalığın iyileşme sürecinin bir kısmı genellikle sakız greftlerinin kullanımını içerir. Bu diş etleri greftleri, hastalığın seyri sırasında hasar görmüş diş etlerini yeniden oluşturmaya yardımcı olur.

Pembe Diş Estetiğinde Lazer Kullanımı

Bu sakız greftleri sadece sağlıklı yeni diş etleri oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda dişlerinizin köklerini ve üstlerindeki kemikleri de korumaya yardımcı olur. Bununla birlikte, greftler mükemmel şekilde büyüyemeyebilir ve biraz şekilsiz veya başka şekilde garip görünümlü sakız dokusu oluşturabilir.

Diş eti grefti tamamen hasarlı diş etlerine ulaştığında ve etkili bir şekilde yeni dişeti dokusu büyüdüğünde, diş etioplasti gerçekleştirilebilir. Epic X Laser kullanarak yeni sakız greftlerini dikkatlice şekillendirecek. Bu aslında dişeti aşılama sürecinin son adımıdır, çünkü şimdi sağlıklı diş etlerinizi düzgün çalışacak ve estetik açıdan çekici görünecek şekilde şekillendirmektedir.