Pedodonti Çocuk Diş Hekimliği Konya

Çocuk Diş Hekimliği Nedir?

Pedodonti, bebeklerden, küçük çocuklardan, çocuklardan genç yetişkinlere (18 yaşın altındaki) özel bir hasta grubunun diş tedavisi ile uğraşan diş hekimliği dalıdır. Pedodontistler(Pediatrik dişhekimleri) bazen çocuk dişhekimleri olarak bilinmektedir. Süt dişlerinin bakımına ve diş çürümelerini önlemeye büyük önem verirler. Ayrıca diş ve çenelerin büyümesini ve gelişmesini izlerler.

Pedodonti uzmanlarımız ayrıca diş tedavinize kapsamlı ve kesintisiz bir yaklaşım sağlamak için oral ve maksillofasiyal cerrahlar, ortodontistler, periodontistler ve protez uzmanları gibi diğer uzmanlarımızla yakın işbirliği içinde çalışırlar.

Pedodontik Prosedürler

– İlk diş muayenesi
– Düzenli bakım
– Dolgular ve Ekstraksiyonlar
– Kazalar ve diğer travmalar
– Kök kanal prosedürleri
– Diş kronları
– Özel ihtiyaçlar diş hekimliği

Erken Diş Kaybının Etkileri Nelerdir?

– Maloklüzyon / dişlerde yanlış hizalanma riskinin artmasına neden olan alan kaybı
– Normal yemek yeme yeteneğinde azalma
– Konuşma gelişimi etkilenebilir
– Çocuk kendine güvenini kaybedebilir

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Uzmanlarımız, çocukların diş hekimine gelmeleri konusunda kendilerini güvende ve rahat hissettirmenin önemini bilmektedirler. Ağız hijyeninin önemini kavramalarını sağlarken, kendilerini diş hekiminden korkmadan rahat hissetmeleri gerektiğini biliyoruz. 

Bu nedenle çocukların diş hekimi korkusu yaşamamalarına yardımcı oluyor, diş hekimlerimizden dişlerin bakımı ile ilgili bilgileri rahatlıkla almasını sağlıyor ve gerektiğinde tedavilerini onları korkutmadan onlarla iyi anlaşarak yapmaya özen gösteriyoruz. Unutulmamalıdır ki genç yaşta doğru ağız hijyeni alışkanlıklarının geliştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle alanında deneyimli, uzman ve gerekli tüm sertifika ve belgelere sahip ekibimiz ile beraber sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.