Oral Hijyen Eğitimi Konya

Oral Hijyen Eğitimi

Ağız sağlığı eğitimi, insanlara günlük yaşamda günlük ilkeleri uygulayacakları şekilde ağız sağlığı bilgilerinin sağlanması süreci olarak adlandırılmaktadır. Ağız sağlığı eğitimi, arzu edilen diş sağlığı tutum ve alışkanlıklarının geliştirilmesine yardımcı olur. İnsanlara güvenilir diş sağlığı bilgileri öğretir ve ağız hijyeninin korunmasına yardımcı olur. Ağız sağlığı eğitimi, ağız sağlığı konusunda alınması gereken özen hakkında tam bilgi sağlar. Ağız sağlığı eğitimi, bireylerin oral bozuklukları önlemesine yardımcı olur ve tanı ve bakımda yardımcı olur.

Küçük Yaştan İtibaren Ağız bakımının Önemi

Genç yaşta çocukları eğitmek yaşam için sağlıklı davranışlar koyabilir. Mikroplar, hijyen, enfeksiyonun önlenmesi ve antibiyotikler etrafında sağlıklı davranışlar belirlemeyi amaçlayan 4-18 yaş arası çocuklar ve gençler için uluslararası bir eğitim kaynağıdır. Ağız sağlığı hayatımızın her alanına dokunur ancak sıklıkla kabul edilir. Ağzınız vücudunuzun sağlığına açılan bir penceredir. Beslenme yetersizliği veya genel enfeksiyon belirtileri gösterebilir. Tüm vücudu etkileyen sistematik hastalıklar, ilk olarak ağız lezyonları veya diğer oral problemler nedeniyle belirginleşebilir.

Sağlıklı Dişler İçin Yapılması Gerekenler

Dişlerinizi her zaman bir doğal diş macunu ile günde iki kez fırçalayarak, dişlerinizi günde bir kez diş ipi veya başka bir diş arası temizleyici ile temizleyerek, diş fırçanızı her üç veya dört ayda bir değiştirerek ve dengeli bir diyet yiyerek ve sınırlandırarak iyi ağız hijyeni uygulayabilirsiniz. Yemek aperatifleri. Gülümsemenizi ve kendinizi sağlıklı tutmak için düzenli diş muayeneleri planlamayı unutmayın.