Lazerle Diş Beyazlatma Tedavisi Konya

Diş Beyazlatma (Ağartma) Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin yüzey rengini hafifletmek ve lekelerden veya renk bozulmalarından kurtulmak için yapılan oldukça popüler bir kozmetik prosedürdür. Dişlerin beyazlatılmasında iki temel yaklaşım vardır. Daha az dramatik sonuçlar veren daha yavaş yöntem, bir kişinin inci beyazlarını diş beyazlatıcı diş macunu ile fırçalama eylemini içerir. Diş beyazlatma, dişlerinizi daha hafif hale getirmek için ağartmayı içerir. Dişlerinizi parlak beyaz yapamaz, ancak mevcut rengi birkaç tonla aydınlatabilir. Macun, yüzeysel bakteri ve lekeleri “kazıyarak” parlatmaya yarayan daha aşındırıcı bileşenler içerir. En iyi sonuçlar için, bu işlem kişinin günlük rutine, kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce en iyi şekilde dahil edilmelidir. İkinci yaklaşım çok daha hızlı ve daha belirgin sonuçlar verir.

Diş Beyazlatmada Uyguladığımız Prosedürler

Buradaki aktif bileşen, dişleri ağartmak ve inatçı lekeleri çıkarmak için yaygın olarak kullanılan bir kimyasal olan karbamid peroksit olacaktır.

Müşterinin isteğine bağlı olarak, diş hekimleri onlara evde bir kit temin edecek veya ofisinde yapacaklardır. Diş beyazlatma bir diş hekimliği şeklidir ve yalnızca bir diş hekimi veya diş hijyenisti veya diş terapisti gibi düzenlenmiş başka bir diş hekimi tarafından bir diş hekiminin reçetesi ile yapılmalıdır. Bazı güzellik salonları diş beyazlatma sunar, ancak diş hekimi mevcut değilse bu yasa dışıdır ve ağız sağlığınızı riske atabilir. DIY ev diş beyazlatma kitleri de satın alabilirsiniz, ancak bunlar da risk taşıyabilir. Dişlerinizi beyazlattıysanız, birkaç ay içinde diş cerrahisine birkaç ziyaret yapmanız gerekir. Diş hekimi bir ağızlık yapmak için dişleriniz hakkında bir izlenim alacak ve bunu bir ağartma jeli ile nasıl kullanacağınızı söyleyecektir.

Diş Beyazlatmada Süreç Nasıl İşliyor?

Daha sonra, evde ağızlık kullanarak, jeli düzenli olarak 2 ila 4 hafta boyunca belirli bir süre uygularsınız. Bazı beyazlatıcı jeller bir seferde 8 saate kadar bırakılabilir, bu da tedavi süresini 1 haftaya kısaltır. 

Güç beyazlatma olarak da bilinen lazer beyazlatma, diş hekiminin sağlayabileceği başka bir diş beyazlatma sistemidir. Ağartma ürünü dişlerinize boyanır ve daha sonra beyazlaşmayı etkinleştirmek için üzerlerine bir ışık veya lazer parlar. Lazer beyazlatma yaklaşık bir saat sürer. İkincisi, hastanın zamanından daha azını talep eder ve müşterinin emayesinin refahını sağlamak için uzmanlar tarafından denetlenir. Evde kit daha kademeli bir değişiklik sağlar ve yoğun programları nedeniyle düzenli set randevularına katılamayanlar için tercih edilir. Farklı ürünlerin bu bileşenin, farklı konsantrasyonlarını içerdiğini unutmayın.