Küretaj Tedavisi Estetik Diş Hekimi Konya

Küretaj Tedavisi Estetik Diş Hekimi Nedir?

Gülüşlerimiz çok önemlidir. Bir aktörün başrol oynamasına yardımcı olabilir, işyerinde tanıtım yapmak, yeni arkadaşlar edinmek ve insanları etkilemek için gereken güvene yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, gülümsemenize daha az güvenmek, gerçek bir acı ve utanç kaynağı olabilir. Dişlerinize iyi bakmış olsanız bile, düzenli olarak bir diş hekimi tarafından düzgün bir şekilde temizlenmeden tartar ve plak gelişebilir. Bu olduğunda, diş eti iltihabı ve periodontitis gibi hastalıklar belirgin bir olasılıktır. Ancak, tüm diş ihtiyaçlarınız için Dt Dental Terapi Diş Hekimliği’ne düzenli ziyaretlerle, küretaj, ölçeklendirme ve kök planlaması gibi prosedürlerden kaçınmak için çok daha iyi bir seçeneğe sahipsiniz.

Küretaj, bir diş prosedürü için bir küret kullanımını içerir. Kazıma için kullanılır ve periodontit tedavisinde etkili bir şekilde uygulanmıştır. Dişeti küretajı cerrahi bir prosedür olarak kabul edilir. 

Küretaj Tedavisinde Prosedür Nasıl İşliyor?

Bir periodontal cebinden yumuşak doku astarını çıkarmak için bir küret kullanır. Geride kalan tek şey sağlıklı bağ dişeti dokusu astarı. Başlangıçta tasarlandığı gibi, dişeti küretajının yeni bağ dokusunun bir dişe bağlanmasını teşvik etmesi amaçlanmıştır. Bu, hastalıklı kavşak epitel ve cep astarının çıkarılmasının doğrudan bir sonucuydu. 

Doku şiddetli bir seviyede hasar gördüğünde, iyileşmeyi desteklemek için enfekte veya hasarlı doku çıkarılır. Bu durum muhtemelen tedavi edilmeyen ve periodontitise dönüşmeyen diş eti iltihabının bir sonucudur. Daha fazla hasar oluşursa, sadece dokuyu değil kemiği de etkileyebilir. Diş eti iltihabı ve kök planlaması, diş eti iltihabı ve periodontit için başka ve muhtemelen daha iyi bilinen bir tedavidir. Diş Hekimliği, ölçekleme ve kök planlaması kullanımı ve diş eti iltihabı ve periodontit için diğer tedaviler hakkında tamamen bilgili uzmanlar deneyimlemiştir.

Küretaj Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Oral cerrah veya diş hekimi diş eti iltihabı veya periodontitis tanısı koyabilir ve uygun bir tedavi tasarlayabilir. Önerildiği gibi, bu ölçeklendirme veya kök planlamayı içerebilir. Enfekte veya hasarlı dokuyu çıkarmak için, küretaj geçmişte kullanılmış olan ancak herkes için uygun olan veya olmayan başka bir tedavidir. 

Diş eti iltihabı, diş etlerinde şişme, kızarıklık ve kanamaya neden olan hafif bir diş eti hastalığıdır. Çoğu zaman, kötü hijyen, plak ve tartar birikmesinden kaynaklanır. Profesyonel tedavi zamanında alındığı sürece, durum geri dönüşümlüdür ve daha ciddi enfeksiyon veya hastalığa yol açmaz.