İnley ve Onley Diş Restorasyonları Konya

İnley ve Onley Diş Restorasyonları Nedir?

Dişlerinizin doğal beyazını aydınlatmanın birçok yolu vardır. Ancak bazen sararmış bir gülümsemenin üstünde kalmak zor olabilir. Bu diş şeritlerini ve beyazlatma durulamalarını atın – ilk başta buna değmeyebilir – ve inley ve onleyleri düşünün. Çoğu onlay kompozit reçine, porselen veya altın gibi dayanıklı malzemelerden yapılır. Bunlar dişlerin çürümüş veya hasarlı kısımlarının yerini alacaktır. Porselen ve reçine kaplamaları, gülümsemenize başka yollarla ulaşılması zor olan gerçek ve dayanıklı bir beyaz getirecektir. Özellikle porselen çok doğal bir görünüme sahiptir, bu nedenle kakmalarınız hiçbir şekilde “sahte” görünmeyecektir. Bir kakmanın veya kakmanın (veya her ikisinin) sonucu, restore edilmiş dişlere ek olarak gençleştirilmiş ve parıldayan bir gülümsemedir.

İnley ve Onley Diş Restorasyonlarda Prosedür Süreci

Onleyler ayrıca dişin içine sığar, ancak bir veya daha fazla dişi değiştirmek için bir arka dişin çiğneme yüzeyine uzanır.

Geçmişte, onleyler sadece altından yapılmıştı, ancak inleyler gibi, gittikçe daha fazla hasta diş renginde bir onlay talep ediyor. Seramik / porselenin onlay yapılması restorasyonun dişe bağlanmasına izin verir. Bu bağlanma işlemi aslında dişin mukavemetini artırabilir ve onlayı dişe kapatmaya yardımcı olabilir. Kakma veya kakmanın ne zaman kullanılabileceğini belirlemek zordur kronlar veya kapaklar. Protez uzmanınıza diş renkli kakma veya kakma için aday olup olmadığınızı sorun.

İnley ve Onley Tedavi Sonrası

Onleylere Neden İhtiyacınız Var? Onarıcı diş hekimliği almanın sizin için harika bir çözüm olmasının birkaç nedeni vardır. Hasarlı dişlere uzun süreli ve oldukça dayanıklı bir çözüm arayan hastalar, öncelikle onlay ve kakma almanın değerini kontrol etmelidir. Dişlerinize çimentolandıkları için, kakmalar diş hasarına uzun süreli bir çözüm sağlar. Her türlü bozulmaya karşı koymak için tasarlanmış porselen, altın veya reçineden üretilmiştir. Gelecekteki enfeksiyonları önleyerek ve dişlerinizi güçlendirerek gülümsemenizi önemli ölçüde beyazlatabilir ve gelecekteki diş faturalarından tasarruf edebilirler.