Black V Kole Dolgusu Konya

Black V Kole Dolgusu Nedir?

“Eski günlerde”, bir boşluk için tek uygun çözüm metal bir dolgu idi. Bunlar geleneksel olarak siyah veya gümüş renklidir ve diş amalgamı olarak da bilinir. Bu sıvı cıva ve metal alaşımı dolgusu 1904’ten beri var. Amalgam orijinal olarak yoğun mukavemeti, dayanıklılığı ve kolay uygulaması için kullanılmış ve tercih edilmiştir. Bununla birlikte, birçok insan, olumsuz sağlık riskleri olmamasına rağmen, bileşimlerinde cıva bulunması nedeniyle amalgam dolgularla ilgili endişelerini dile getirmiştir. Bu (ve estetik konular) nedeniyle, birçok insan eski dolguları çıkarmayı ve bunun yerine beyaz dolgularla değiştirilmesini tercih etti, genellikle daha çekici ve doğal görünümlü bir alternatif olarak görülüyor.

Amalgamlar tipik olarak daha büyük olduğundan ve dişe bağlanmadığından, sık sık dişleri çatlayan bir kama gibi davranabilirler.

Kompozit Dolgunun Avantajları

Daha muhafazakar ve dişe bağlı olan kompozit, uzun vadede dişleriniz için daha nazik olabilir. Kompozitin eşsiz bir avantajı, boşluğu amalgamdan daha iyi kapatmasıdır. Çürümenin tekrarlanmasını ve daha büyük sorunlara yol açmasını önlemek için iyi bir mühür önemlidir. Amalgam yerleştirmek için basit bir malzeme olsa’da, kompozit diş hekimi tarafından detaylara dikkat edilmelidir. Teknik oldukça farklı. Bir amalgam temelde bir deliği doldururken, düzgün yapılmış bir kompozit esasen hasarlı veya eksik diş yapısını yeniden oluşturur. Kompozitin çoğu hasta için amalgamdan en belirgin avantajı renktir. Basitçe söylemek gerekirse, amalgam siyahtır ve kompozit beyazdır. Kompozit, çeşitli diş renkleriyle eşleşebilmemiz için çeşitli tonlarda gelir. İyi yapılırsa, kompozit dolgu kaybolur ve doğal dişlerden ayırt edilemez.

Kompozit Dolgudan Sonra Elde Edilen Sonuçlar

Bununla beraber beyaz dolgular, dişin orijinal rengiyle eşleştirilir.

Gülünce ve gülümsediğinizde sıklıkla göze çarpan gümüş veya siyah dolgulara sahip olmak yerine, beyaz dolgular ağızda neredeyse tespit edilemez (en azından çıplak gözle). Dişi önceki durumuna tamir ederek hastalara güzel ve doğal görünümlü sonuçlar sağlarlar.