Augmentasyon Tedavisi Konya

Augmentasyon (Kemik Ekleme) Tedavisi Nedir?

Kemik aşılama olarak da adlandırılan kemik büyütme, tipik olarak çenenizin mevcut kemik kütlesi diş implantlarını başarılı bir şekilde dahil etmek için uygun olmadığında gerekli olan bir prosedürdür. Neyse ki, bugün ve yaşta, doktorlarımız gerektiğinde kemik yetiştirebiliyorlar. Kemik kütlesi, bir implantı yerinde tutmak için çok ince veya yumuşak olduğunda, kemik büyütme, kemiğin dental implantla kaynaşmasına ve güvenli kalmasına yardımcı olur. Bir diş implantı, kemik yapısının yeterli olmadığı çeneye yerleştirilirse, bir implantın başarısız olma olasılığı artar.

Kemik büyütme ameliyatının bir numaralı nedeni kemik kaybıdır. Çenenizdeki kemik, sürekli hareket ve çiğneme basıncı ile sağlığını korur.

Augmentasyon (Kemik Ekleme) Tedavisi Nasıl İşliyor?

Bu nedenle, eksik bir diş veya yer değiştirmeden kalan birden fazla eksik diş, çenenizdeki kemiğin parçalanmasına ve emilmesine neden olur. Bir diş sadece bir yıldır eksik olsa bile, kısa sürede kemiğin%25’i zaten kaybolmuştur. Kemik kaybını önlemek için, kaybedilen doğal dişin derhal diş implantı ile değiştirilmesi önerilir. Yaygın olmayan diğer kemik kaybı nedenleri arasında yanlış hizalanmış dişler, diş eti hastalığı, enfeksiyon ve yüzdeki tümörler bulunur.

İşleminizden sonra, bir hemşire sizi en son teknolojiye sahip dinlenme odalarımızdan birine götürecektir. Odalarımız güvenliğinizi sağlamak için yüksek teknolojili izleme ile donatılmıştır. Kurtarma sırasında sürücünüzü bilgilendireceğiz ve kurtarma talimatlarını gözden geçirmek için onları odanıza göstereceğiz. Hemşireniz, ofisimizden ayrılmadan önce aklınıza gelebilecek diğer tüm soruları yanıtlamaya devam edecek ve size kolaylık olması için sizinle birlikte yazılı kurtarma talimatlarını gönderecektir.

Tedaviden Sonra İyileşme Süreci

Eve geldiğinizde, çok fazla dinlenme, buzlanma ve mevcut uyuşukluk yıpranmadan önce ağrı kesici ilacınızı kullanmaya başlamanızı öneririz. Sizi kanama için ekstra gazlı bez ve eldiven içeren bir kurtarma kiti ile göndereceğiz. Dudak, çene ve dilin hafif ila şiddetli karıncalanması normaldir ve geçici olacaktır. İşinizi / okulunuzu prosedürünüzün olduğu gün ve ertesi gün çıkarın. Nasıl hissettiğinize bağlı olarak daha fazla gün geçirmek isteyebilirsiniz. İşleminizden sonra, bize bir bardak gurme dondurmanın tadını çıkarın!